פתח תפריט

תחומי פעילות

 

דריכות אחר

 

 

גלריית עבודות מתחום דריכות אחר

לחצו למעבר לגלריה

 

 

 

שיטת התקרות הדרוכות הפכה לנפוצה בישראל מאז אמצע שנות התשעים, שיטה המבוצעת בארה"ב ובאירופה שנים רבות. עד עתה בוצעו בישראל קרוב לשני מיליון מ"ר של תקרות דרוכות ונעשה בה שימוש באלפי טונות של פלדת דריכה. זהו אחד מענפי הבטון הדרוך לתקרות מקשיות (מלשון "מקשה"- יצוקה כגוש אחד), תקרה הנפוצה מאוד בבניה יצוקה מבטון מזוין, או לתקרות צלעיות עם גופי מילוי.

 

הייעוד
יישום תקרות דרוכות נועד בעיקר לקרויים הנושאים עומסים גדולים על פני מִפתחים גדולים במבני ציבור ובמגדלי יוקרה. השיטה מתאימה לכל סוגי התקרות והעומסים ומתאימה למגורים, משרדים, חניונים, מסחר, ספורט, תעשייה ואחסנה.

מהו הבטון הדרוך?
בטון דרוך היא טכנולוגיה מתקדמת יותר של בטון המיועדת לשאת מאמצים גדולים במיוחד ברכיבים בהם נפח הבטון אינו מהווה בעיה. הבטון הדרוך הוא סוג של בטון מזוין-Reinforced Concrete)) המתקבל משילוב רשתות או מוטות של פלדה או חומר אלסטי אחר עם בטון, היוצרים יחד חומר חזק במיוחד וכושר התנגדותו לסוגים שונים של מאמצים מעניק לו תפקיד מרכזי בבנייה של מבנים גבוהים. בבטון דרוך משתמשים באמצעי חיזוק ליצירת עומס מלאכותי על אלמנט, כאשר עומס מלאכותי זה מתנגד לעומסי השימוש של האלמנט ולמעשה מקזז את חלקם.

 


קורות מבטון דרוך משמשות בדרך כלל לבניית גשרים או קירויים הנושאים עומסים גדולים על פני מִפתחים גדולים. העומס המלאכותי על הבטון מכונה בשם דריכה, ומבצעים אותו, בדרך כלל, באמצעות הוספת מאמצי מתיחה לחיזוק. על בטון דרוך מופעלים מראש כוחות מתיחה, אשר מותחים את הפלדה ובמקום פלדה המתנגדת למתיחה בקורה באופן פסיבי, עוברים הכבלים מתיחה ולוחצים את הבטון באופן אקטיבי יותר והעומסים הפועלים על הקורה גורמים לו להילחץ.
אנו ב'בנין הארץ', מומחים ל'דריכת אחר', כאשר הדריכה מבוצעת לאחר שהאלמנט בנוי, Post-tensioned)) ופועלים בשיטה המודבקת (Bonded Post Tensioning).

 


דריכת אחר Post Tensioning
בשיטה זו הבטון אינו מגיע מוכן ודרוך בחלקים מוכנים מראש, אלא יוצרים אותו באתר הבנייה עצמו. כבלי פלדה מונחים על גבי סולמות או שרוולי מתכת או צינורות פח, טרם יציקת הבטון, ונדרכים אך ורק לאחר שהבטון שנוצק, התקשה והתחזק. בשלב זה, מותחים את כבלי הפלדה והלחיצה מאפשרת לבטון הדרוך המוגמר לעמוד בלחצים בהצלחה מבלי לקרוס עם כוחות מתיחה ועומסים שונים.

 


דריכת אחר מתחלקת לתתי תחומים ו'בנין הארץ' מובילה בשיטת הדריכה המודבקת- Bonded Post Tensioning
שיטת הדריכה המודבקת (Bonded Post Tensioning) מיושמת בעיקר בקורות כבדות של גשרים. בדריכה זו כבלי הפלדה מונחים בתוך שרוולי מתכת או צינורות פח ולכל עורק כזה ניתן להשחיל בין ארבעה לעשרים ושבעה כבלים. העורק מונח על סולמות התמיכה. לאחר התקשות הבטון נדרכים כל הכבלים בעורק כיחידה אחת על ידי ג`ק המותח את כולם בו זמנית ובאופן שווה. הכבלים נמתחים יחד כך שעל כולם חל כח זהה וכולם פועלים כיחידה אחת כנגד לחצים חיצוניים.

 


יתרונות בולטים לשיטת תקרות דרוכות על פני שיטות אחרות לביצוע תקרות
-הקטנת עובי התקרה: תקרות דרוכות הן לרוב דקות יותר מאשר תקרות רגילות. התוצאה- הקטנת גובה, במגדלים ניתן לחסוך אף גובה של קומה שלמה וחסכון כספי. במגדלי מגורים ומשרדים שנבנו בשנים האחרונות, עובי התקרה הטיפוסית נע בין 22-25 ס"מ.
-הקטנה עומק החפירה: במקרים של חניון תת קרקעי דרוך, ניתן להקטין את עומק החפירה או החציבה בשל הקטנה עובי התקרות. תקרות דרוכות הן לרוב תקרות חלקות ללא קורות יורדות וללא עיבויים בעמודים, בנוסף לכל היתרונות הנובעים מכך מתאפשר מעבר קל יותר של צנרת ומערכות במבנה.
-הקטנת כמות הברזל הרך: ברוב המקרים, בתקרה דרוכה יש פחות ברזל רך מאשר בתקרה רגילה. כמו כן, סידור הברזל הוא פשוט יותר ומורכב בעיקר מרשת תחתונה, זיון ביקוע באזורי העוגנים ומעט זיון עליון באזור העמודים בלבד.
-מפתחים גדולים יותר: באמצעות תקרות דרוכות ניתן לגשר בקלות על מפתחים גדולים ואף להוריד את מספר העמודים. לנושא זה משמעות כלכלית רבה במבני משרדים ובחניונים בהם ניתן להגדיל את השטחים המושכרים.
-קיצור לוחות הזמנים: תקרה דרוכה מקצרת את לוחות הזמנים של פרויקט בכל היבטיו. פרק הזמן הדרוש לשם הנחת הברזל ופלדת הדריכה קצרים יותר מאשר בשיטות אחרות ולרוב ניתן להכין קטע יציקה בן 500-800 מ"ר בשלושה ימי עבודה ולהגיע לקצב של יציקת קומה בשבוע.
-עמידות: תקרות דרוכות עמידות יותר לרעידות אדמה, לא נסדקות ואטומות למים, לכן עשויות לשרוד זמן רב יותר ללא פגע.

 


מדוע 'בנין הארץ'?
חברת 'בנין הארץ', המומחית בשיטת התקרות הדרוכות למגדלים, נמצאת בחזית הפיתוחים הטכנולוגיים, מנהלת בקרה תהליכית מהאיכותיות בעולם ומעסיקה אנשים מיוחדים ומוכשרים שעובדים עם הלב.
תקרות דרוכות הוא תחום מאוד מורכב, מסובך ורגיש הדורש מקצועיות ומיומנות שרק חברה עתירת ניסיון, בעלת יכולת הנדסית- תכנונית גבוהה, גמישות, יצירתיות ויכולת התמודדות עם בעיות סבוכות והצעת פתרונות מיוחדים כ'בנין הארץ', יכולה לממש בתוצאות מיטביות.
דריכות אחרדריכות אחר

 

צור קשר

אנא השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

 

linkedin facebook 

בנין הארץ (1993) בע”מ - עבודות הנדסיות מיוחדות | המלאכה 6 אזה"ת הצפוני לוד | טלפון: 08.9298992 ו פקס:08.9297919 | מייל: info@binyanar.co.il  |  הצהרת נגישות

 

חותם אמינות URS 

הפעל נגישות

בניית אתרים